У МОН не знають причин прогулів уроків учнями

У Міністерства освіти і науки поки немає відповіді, які причини впливають на прогули навчання українськими школярами. Про це сказала міністр освіти Ганна Новосад в інтерв’ю Інформаційному агентству Інтерфакс-Україна, відповідаючи на запитання щодо статистики прогулів уроків школярами, яке показало дослідження PISA.

«Проблеми з дисципліною були нашим відкриттям. Це фактично тягне за собою зниження результатів успішності на 20%. Погана відповідь в тому, що поки що ми не знаємо, що саме це спричинює. Це потребує додаткових глибинних досліджень, про що нам сказало і саме OECD. Ми це зараз будемо робити, і уже знайшли партнера, який нам буде в цьому допомагати, а саме проводити додаткові дослідження. Все це заплановано на весну», – сказала міністр.

За її словами, дослідження потребуватимуть опитування, спостереження та вивчення питання «з полів», що саме відбувається не так.

«Причин може бути досить багато, від поганого соціально-економічного становища, негараздів в сім’ях до незацікавленості в навчанні. Є дуже різні причини і ми їх наразі не розуміємо», – зазначила Ганна Новосад.